Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne

Rozmiar tekstu:
Stowarzyszenie Kobiet Ambitnych z Bilczy reprezentowało Gminę Obrazów w tegorocznej XV edycji konkursu Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu . Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były „Rośliny dziko rosnące w lokalnej kuchni”. O zaszczytny tytuł i srebrną chochlę walczyło 5 gmin z powiatu sandomierskiego. Członkinie stowarzyszenia przygotowały Zupę pokrzywową ,która cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych gości . Oprócz zupy na stoisku można było poczęstować się plackami, pierogami, swojskim chlebem ze smalcem oraz pasztecikami. Stowarzyszenie za udział otrzymało atrakcyjne nagrody.
GALERIA ZDJĘĆ

PUDŁO KREATYWNOŚCI

Rozmiar tekstu:
Młodziezowa Rada Gminy zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy na imprezę organizowaną 14 sierpnia 2017 roku. (poniedziałek) obok Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie.
Plakat >>

„Małe Wielkie Historie”

Rozmiar tekstu:

mWhistoria maly
Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie”. Zbiórka zainaugurowana zostanie w Noc Muzeów 14 maja br. w kilku miastach Polski. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości.

Celem zbiórki jest pozyskanie muzealiów do kolekcji Muzeum Historii Polski. Czekamy na różne obiekty o wartościach historycznych, także związane z osobistymi losami darczyńców. Szczególne znaczenie mają dla nas przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Muzeum zainteresowane jest również przedmiotami codziennego użytku, fotografiami, pocztówkami, dokumentami, listami i pamiętnikami, prasą – a także elementami ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowymi urządzeniami oraz wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi świadczącymi o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.

Czytaj więcej...

"Świętokrzyska Kuźnia Smaków"

Rozmiar tekstu:

Zapraszamy do odwidzenia strony internetowej szlaku kulinarnego Świętokrzyska Kuźnia Smaków:

www.swietokrzyskakuzniasmakow.pl .

Szlak został utworzony w ramach projektu realizowanego przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach na zlecenie Województwa Świętokrzyskiego w latach 2013-2015 pn. Świętokrzyska Kuźnia Smaków. Projekt był współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Kurs tańca

Rozmiar tekstu:

STOWARZYSZENIE „RAZEM DLA OBRAZOWA” organizuje kurs tańca dyskotekowego i towarzyskiego.

Więcej...

 
15
sierpnia 2020 Imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon, Stefan
Interaktywny przewodnik Interaktywny przewodnikWirtualna wycieczkaPytania do wójtaDruki do pobraniaTwój dzielnicowyInformator SMSGeo System

Gościmy

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

11.gifamazonki.pngepuap1.pngesw.giflogo_fazka.jpglogo_lgd.jpgos.jpgsisms.jpgwrota-logo-big.jpg

Urząd Gminy Obrazów

27-641 Obrazów, Obrazów 84

Pokaż na mapie

 

Godziny urzędowania

poniedziałek - piatek: 7.30 - 15.30

 

 

Kontakt:

tel. (15) 836 51 62

fax. (15) 836 55 51

sekretariat@obrazow.pl